Ja w centrum Pozna(wa)nia/Being the center of (re)Cognition






















DZIAŁANIE – Ja w centrum Pozna(wa)nia   REALIZOWANE JEST W RAMACH PROJEKTU "MŁODZI NA RZECZ ROZWOJU KULTURY" DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO. Organizatorem jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.
Kuratorzy: Agnieszka Cholewińska, Marta Kondratowska, Szymon Szymankiewicz
IDEA  DZIAŁANIA
Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz studentów zagranicznych, którzy przyjeżdżają do Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z różnych krajów na wymiany międzynarodowe. Studenci zostali  zaproszeni do wzięcia udziału w  konkursie na przygotowanie pracy artystycznej  na temat: JA W CENTRUM POZNA(WA)NIA, który związany jest ściśle z sytuacją w jakiej znajdują się młodzi artyści z wymiany studenckiej w obcym kraju i mieście w relacji ze studentami polskimi oraz odwrotnie - jak polscy studenci postrzegają siebie wobec innych kultur, jaką mają  świadomość różnic kulturowych. Jakie napotykają bariery...
Konkurs wyłonił 8 równorzędnych zwycięzców. Zostali oni połączeni duety. Powstałe, w drodze selekcji dokonanej przez jury, składające się z profesorów uniwersyteckich, 4 duety artystyczne zrealizują 4 wystawy w Galerii Post-Office mieszczącej się  na Starym Rynku w samym centrum Poznania. Wystawy będą się odbywały przez okres od 20 Maja do 10 Czerwca. Cały projekt zostanie podsumowany wydawnictwem katalogowym.


 

Michał Bałdyga


W maju tego roku odbyła się III edycja Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia. Podczas tej edycji Galeria Post-Office postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody dla dwóch najciekawszych artystów w postaci wystaw indywidualnych.

7-ego Maja w Galerii odbył się performance Michała Bałdygi






Po spełnieniu - performance Michała Bałdygi w Galerii Post - Office





Agnieszka Mori "Zapisy deszczowe"

"Zapisy deszczowe" Agnieszka Mori
wystawa 11 - 25 kwiecień 2011


Instalacja ta pokazywana w Galerii Post- Office jest częścią pracy doktorskiej obronionej na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 
Inspiracją dla pracy była fascynacja światłem w formach graficznych, w nawiązaniu do twórczości dawnych japońskich mistrzów drzeworytu szkoły Ukiyo-e oraz artystów współczesnych, takich jak James Turrell i Olafur Eliasson. W obu przypadkach medium grafiki było punktem wyjścia do realizacji przestrzennych o wielkiej skali.
W pracy “Zapisy deszczowe” relacja światła i mroku przypominała trochę grę dwóch prze- ciwstawnych elementów w jednej przestrzeni. Ujawnia się ona widzowi stopniowo, wraz po- wolnym oswajaniem mroku przez wzrok. Dopiero gdy spojrzenie przywykło do ciemno- ści możliwa stawała się pełna percepcja pracy dostrzegalny był papierowy most będący jej głównym tematem; most rozpięty pomiędzy światłem i ciemnością. Dzięki zastosowanej strategii twórczej możliwa stała się analiza efemerycznych relacji opartych na czystej wrażeniowości. 

laureaci konkursu: Ja w Centrum Pozna(wa)nia:



20 maja o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Artystami oraz dyskusja poświęcona ich pracom. (Post-Office Cafe na Starym Rynku w Poznaniu – vis a vis Pręgierza)

Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 19:00 w Galerii Post-Office.

Po wernisażu zapraszamy wszystkich Gości na dalszy ciąg rozmów o sztuce oraz wymianę wrażeń z wystawy do Post-Office Cafe.

Zapraszamy serdecznie!